Obchody Roku Astronomii w naszej szkole zostały zainaugurowane referatem ucznia klasy 3d - Tadeusza Stolarczyka - na temat Gwiazdy Betlejemskiej. Tadeusz przedstawił różne hipotezy, które miałyby wyjaśnić czym tak naprawdę była Gwiazda Betlejemska. Próbę odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w prezentacji obok. (do pobrania w pliku rar, do oglądania poprzez pptview)
Drugi wykład został poświęcony ewolucji gwiazd. Prezentacja została przeprowadzona we wszystkich klasach naszej szkoły. W trakcie wykładu uczniowie korzystali z mapek nieba, odszukując prezentowane na kolejnych slajdach gwiazdy i mgławice. Obok prezentacja do pobrania w formacie pps
Na zakończenie pierwszego dnia obchodów Roku Astronomii, odbyła się lekcja astronomii, przeprowadzona przez uczniów klasy 1d oraz 3 D , w oparciu o wspólnie przygotowaną prezentację Darii Włodarczyk (uczennica kl. 3D) i Tadeusza Stolarczyka(absolwent), której tytuł brzmiał "Karły i Olbrzymy – czyli ze skrajności w skrajność – ewolucja gwiazd na wybranych przykładach". Podczas tej lekcji uczniowie prezentowali swoją wiedzę na temat ewolucji gwiazd na 4 konkretnie wybranych przykładach.

Strona w edycji